Atrakcje dla dzieci w Barcelonie

Barcelona kojarzy nam się ze słońcem, plażą oraz tętniącym życiem nocnym. Piękne miejsce na spędzenie wakacji. W Barcelonie dzieci są wszędzie ze sobą zabierane przez rodziców, nie ważne czy to restauracja, kawiarenka, czy jest poranek czy też noc. Nasze pociechy mogą nam towarzyszyć w każdym miejscu. Warto wiedzieć, że większość atrakcji dla maluchów jest bezpłatne. Jeśli korzystacie z hotelu lub kempingu, macie zapewnioną profesjonalną opiekę dla swych maluchów.

Oprócz atrakcji takich jak słońce czy plaża, Barcelona ma kilka miejsc, które warto odwiedzić, ze względu na rozwój dziecka, poszerzenie jego wiedzy oraz spędzenie niezapomnianych chwil.

Na początek proponujemy odwiedzić L’Aquarium – Akwarium, w którym mieści się ok. 11 tys. ryb i stworzeń morskich różnych gatunków. Miłośników morskiego świata zapraszamy do poznania morskich zwierząt oraz zobaczenie ich przez szklany tunel, gdzie wokół nas pływają ogromne ryby, dając spektakularne wrażenie, przeważnie ogromne rekiny patrzące nam prosto w oczy.

Dla mniejszych dzieci proponujemy odwiedzić bajkową ulicą, która przedstawia znanych im bohaterów. Ulica ta nazywa się L’escala. Jest ona bajkowa ze względu na znajdujące się tam pomniki. Większość dzieci pamięta bajkę „Mały książę” autora Antoine’a Saint- Exupery’ego. Idąc wzdłuż tej ulicy dzieci mogą powrócić do tej bajki, oglądając pomniki bohaterów oraz ilustracje przedstawiające tą bajkę. Każde dziecko nie zapomni tego widoku, a jego szczęście i zachwyt długo pozostanie na jego buzi.

L'escala
L’escala

Wspaniałą przygodę mogą przeżyć zarówno dzieci jaki dorośli w Port Aventura. Port Aventura to miejsce, które zebrało w sobie różne parki rozrywki w jednym miejscu. Począwszy od karuzeli dla maluchów, a skończywszy na karuzeli górskiej – El diablo. Oprócz tego, Port Aventura został podzielony na osobne kraje. To jak podróż dookoła świata. Port Avantura jest podzielony na kilka stref takich jak: Chiny, Polinezja, Dziki Zachód czy Meksyk . W każdej strefie znajdują się karuzele, odbywają się występy sceniczne. Główną atrakcją jest znana Ulica Sezamkowa. Dzieci na pewno spędzą niezapomniane chwile w takim miejscu.

Port Aventura
Port Aventura

Podobne atrakcje możemy znaleźć także w Parku Atrakcji na Montjuic, gdzie znajduje się mnóstwo karuzeli oraz kolejek górskich. Pozwalają nam na chwilę wzbić się na wysokość nieba, po czym poczuć jak ptak, spojrzeć na morze pod nami i ptaki nad nami. Mnóstwo atrakcji przeznaczone jest dla osób, którzy lubią takie przygody i od czasu do czasu chcą poczuć dreszczyk emocji na skórze.

Barcelona ma szeroki wachlarz atrakcji, dlatego dla każdego coś wybierzemy. Jadąc do Barcelony możemy nie tylko się opalać i chwytać promienie słońca. Pamiętajmy, że możemy się tu dobrze bawić, a przecież uśmiech i radość nasza oraz naszych dzieci jest częścią udanych wakacji.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *