Góra Montserrat

Góra Montserrat – Przepiłowana Góra znajduje się w pobliżu Barcelony. Nie sama góra jest ważna, lecz postawiona w tym miejscu tysiącletnia świątynia. Legenda mówi, że aniołowie, którzy byli rzeźbiarzami przygotowali miejsce na świątynię za pomocą piły, stąd też nazwa góry.
Spójrz na mapę->

Świątynia została postawiona na cześć Matki Boskiej, która czyniła cuda. W bazylice stoi piękny posąg Matki Bożej z Dzieciątkiem w stylu renesansowym. Ciekawostką jest, że Katalończycy wierzą, iż figurkę Matki Boskiej wyrzeźbił św. Łukasz. Obecnie Matka Boska zwana La Moreneta została ogłoszona patronką Katalonii i przybywają do niej pielgrzymki ludzi. Pielgrzymi odbywają się od 27 kwietnia do 8 września.

La Moreneta
La Moreneta

Oprócz świątyni znajdują się kaplice, krzyż pokuty oraz bardzo znana Święta Grota – Santa Costa. Wewnątrz Groty stoi figurka Matki Boskiej z Montserrat.
W Montserrat możemy także zwiedzić Muzeum – Museu de Montserrat. W muzeum znajdują się cenne kolekcje malarstwa katalońskiego oraz włoskiego, kolekcje skarbów starożytnego Egiptu. Miłośnikom starożytnego Egiptu proponujemy zobaczyć dobrze zachowaną mumię.
Muzeum posiada też kolekcję malarstwa i rzeźby. Do najbardziej znanych dzieł znajdujących się w Museu de Montserrat zaliczamy dzieła Picassa, Moneta, El Greca oraz Deggasa.
Szybki rzut okiem na zbiór sztuki w Muzeum->
https://www.youtube.com/watch?v=3JqMRvx4hbQ
Na Górę Montserrat można wjechać kolejką linową lub linowo – szynową. Warto wykupić bilet łączony – Totmontserrat, który oferuje metro, pociąg, kolejkę linową, kolejkę linowo – szynową, wstęp do Muzeum oraz posiłek.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *