Wakacje w Hiszpanii / Opinie turystów

Opinie o wakacjach w Hiszpanii są jak najbardziej pozytywne. Większość turystów wraca z Półwyspu Iberyjskiego wypoczęta i zadowolona. Fantastyczne warunki pogodowe, długie wybrzeża z piaszczystymi plażami, sympatyczni mieszkańcy oraz mocno rozbudowana baza gastronomiczno-noclegowa, sprawia że wakacje w Hiszpanii, nie mogą się nie udać.

Hiszpańskie kurorty to idealne miejsce na urlop, zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i grup przyjaciół oraz seniorów. Miejscowy klimat, długie pasma wybrzeży nad Morzem Śródziemnym, a także oddalone od kontynentu wyspy, gwarantują udany wypoczynek. Opinie o wakacjach w Hiszpanii pomogą każdemu zaplanować urlop. Zarówno tym, którzy po raz pierwszy wybierają się do tego kraju, jak i osobom, które wracają tu od lat.

Wakacje w Hiszpanii
Wakacje w Hiszpanii

Opnie o tym gdzie jechać na wakacje do Hiszpanii

Pierwszym dylematem każdego podróżnika jest to, gdzie wyjechać na zasłużony wypoczynek. Hiszpania nie jest małym państwem, zatem opcji jest tu nieco więcej. Jednak jak w każdym innym przypadku, turyści zazwyczaj jeżdżą w najbardziej popularne i znane regiony. W przypadku Hiszpanii jest tu mowa głównie o licznych wybrzeżach oraz oczywiście o wyspach. Miejsc gdzie można spędzić udane wakacje jest sporo. Dlatego turyści wyjeżdżając do Hiszpanii, mogą co roku bez problemu zmieniać miejscówkę i za każdym razem, trochę inaczej spędzać swój czas na urlopie.

Najczęściej polecane na wakacje regiony w Hiszpanii

Najczęściej wybieranym miejscem w Hiszpanii na wakacje przez Polaków są południowe wybrzeża nad Morzem Śródziemnym. Najpopularniejszym z nich i chętnie odwiedzanym przez naszych rodaków jest zdecydowanie Costa Brava. To ponad 200 kilometrów dzikiego wybrzeża, które zostało już ujarzmione przez przemysł turystyczny. Baza hotelowa jest tu mocno rozwinięta, na tyle że każdy znajdzie tu coś na swoją kieszeń. W opinii wielu osób Costa Brava przyciąga piaszczystymi plażami, uroczymi zatoczkami oraz mnogością atrakcji przygotowanych dla turystów. To ulubione miejsce imprezowiczów, przylatujących tu z całej Europy i pozostałych części świata.

Kolejnym równie uczęszczanym regionem w Hiszpanii, jeśli chodzi o wypoczynek jest Costa del Sol. Wybrzeże Słońca zgodnie z nazwą oferuje chyba najdłuższy sezon wakacyjny, który trwa tu nawet do października. Region ten jest często wybieranym celem na wakacje, ze względu na ponad 160 plaż w okolicy, prawie 325 słonecznych dni w roku oraz zróżnicowane kurorty. W wyborze pomagają liczne hotele, apartamenty oraz pola golfowe.

Dużo osób chwali sobie również wybrzeże Costa Blanca. Niekończące się połacie jasnego piasku w głównej mierze kuszą tu miłośników spędzania czasu na plaży. Na Costa Blanca można również zwiedzić okolicę, w której nie brakuje zabytkowych pozostałości po zamierzchłych czasach. Dużo osób odwiedza także skałę wapienną (ponad 330 metrów), która jest jednocześnie najmniejszym rezerwatem przyrody w Hiszpanii.

Natomiast Costa de la Luz to ulubione miejsce na wakacje, polecane w główniej mierze przez miłośników sportów wodnych. Miejscowe warunki pozwalają na uprawianie takich dyscyplin sportowych jak wind- czy kitesurfing. Blisko stąd także do takich atrakcyjnych miast jak Kadyks czy Sewilla. Oprócz tego turystów na Costa de la Luz przyciąga wciąż dzika i niezmieniona przez działalność człowieka przyroda – wydmy, bagna i park narodowy.

Jeśli chodzi o wyspy to zdecydowanie w rankingu wielu osób króluje Majorka. Wybierają ją zarówno rodziny z dziećmi, jak i paczki znajomych, którzy chcą się wyszaleć. Wyspa oferuje różne rodzaje plaż i niesamowitą przyrodę. Majorkę najlepiej zwiedzać wypożyczonym samochodem, by dotrzeć do najdalszych jej zakątków. To jedna z najbardziej turystycznych wysp w Europie, ale i na świecie. Często w opinii innych nazywana jednym z niemieckich landów, ze względu na ilość turystów z Niemiec.

Młode osoby polecają bardzo imprezową Ibizę. To właśnie na niej latem odbywają się niezapomniane przyjęcia i dyskoteki. Ibiza jest mocno nastawiona na zabawę do białego rana, więc na pewno nie spodoba się wszystkim. Tu od maja do września odbywa się dużo imprez muzycznych oraz wydarzeń kulturowych, suto zakrapianych alkoholem.

Jeśli chodzi o wakacje w Hiszpanii nie może zabraknąć również tak popularnych u nas Wysp Kanaryjskich. Wśród nich wyróżniają się szczególnie dwie- Teneryfa oraz Gran Canaria. Ta pierwsza jest mocno zróżnicowana i po części nastawiona na imprezowy tryb życia. Jednak nie brakuje na niej miejsc dla rodzin z dziećmi oraz miłośników niezwykłej przyrody. Natomiast Gran Canaria ma opinię Wysp Kanaryjskich w miniaturze. Można na niej i odpocząć na jednej z plaż, jak i trochę pozwiedzać. Zarówno Teneryfa i Gran Canaria to w opinii naszych turystów kierunki wakacyjne całoroczne.

Polecane wakacyjne kurorty w Hiszpanii
Najczęściej wybieranymi kurortami, jeśli chodzi o wakacje w Hiszpanii są:

 • Lloret de Mar
 • Tossa de Mar
 • Blanes
 • Calella
 • Marbella
 • Neria
 • Benalmadena
 • Torremolinos
 • Cala d’Or
 • Palma de Mallorca
 • Magaluf
 • El Arenal
 • Benidorm
 • Calpe
 • Denia
 • Mazagon
 • Chipiona

To najczęściej wymieniane nazwy wakacyjnych miejscowości. Jednak zawsze warto wyrazić swoją opinię, nawet jeśli wasza miejscówka, nie została ujęta w tym zestawieniu. Nie każdy lubi spędzać swój urlop w zatłoczonych kurortach. Niektórzy specjalnie wyjeżdżają jak najdalej od komercji i miejskiego zgiełku.

Wakacje w Hiszpanii Opinie
Wakacje w Hiszpanii Opinie

Opinie o noclegach w Hiszpanii

Opinie na temat noclegów w Hiszpanii są w przeważającej części pozytywne. Baza noclegowa jest tu bardzo mocno rozbudowana, przez co każdy na pewno znajdzie coś na swoją kieszeń. Hotele w Hiszpanii odznaczają się wysokim standardem, często oferując opcję all inclusive. Z tego też powodu kraj ten jest bardzo popularny wśród polskich turystów. Panuje nawet taka powszechna opinia, że wyżywienie w opcji all inclusive w Hiszpanii jest najbardziej rozbudowane i urozmaicone, jeśli chodzi o europejskie kierunki wakacyjne. Nigdzie nie ma tylu potraw i tak bogatych stołów szwedzkich.

Baza noclegowa w Hiszpanii nie jest z pewnością najmłodsza, jednak systematycznie remontowana i odnawiana. Nie każdy obiekt jest super nowoczesny, zdarzają się miejsca niezbyt dokładnie sprzątane, ale ogólnie obraz jakości usług noclegowych nie jest zły. W końcu to potężna gałąź krajowego przemysłu.

Warto też dodać, opinię osób ze specjalnymi potrzebami, które twierdzą że to właśnie Hiszpania jest jednym z najbardziej przystosowanych państw w Europie. Bardzo często można spotkać obiekty noclegowe przygotowane na przyjazd osób niepełnosprawnych, starszych czy nawet rodzin z bardzo małymi dziećmi.

Wiele osób także podpowiada, by upatrzone hotele, hostele czy apartamenty rezerwować bez zastanowienia. Bowiem mimo niezwykle rozbudowanej bazy noclegowej w Hiszpanii, te najlepsze i najatrakcyjniejsze obiekty bardzo szybko są zaklepywane. Sami Hiszpanii swoje wakacje rezerwują już zimą czy wczesną wiosną. Noclegi wybierane na przykład w maju czy czerwcu, mogą być już mocno przebrane i do tego jeszcze droższe. W najpopularniejszych kurortach nawet może nie być już wolnych miejsc.

W związku z tym, że system gwiazdkowej kategoryzacji nie zawsze jest idealnym odzwierciedleniem zastanych na miejscu warunków, zapraszamy do dzielenia się własnymi opiniami na temat hoteli, apartamentów i hosteli wakacyjnych w Hiszpanii.

Opinie o tym co i gdzie zjeść w Hiszpanii

Hiszpania pod względem kuchni i jedzenia cieszy się umiarkowanymi opiniami. Dla niektórych jest bardzo smaczna, drugim brakuje w niej wyrazu. Bez względu na to, zawsze warto w każdym miejscu na świecie spróbować lokalnych kulinariów. Tak by samemu wyrobić sobie opinię.

Wiele osób w Hiszpanii zachwyca paella, gazpacho czy tortilla. Wizyta na hiszpańskiej ziemi nie może się też obyć bez wizyty w tapas barze. Dużo turystów poleca w Hiszpanii spróbować owoców morza, ryb oraz miejscowej produkcji alkoholów. Ze słodyczy najczęściej wymieniane są churros, turron czy deser flan.

W miejscowościach turystycznych barów, restauracji oraz innego rodzaju jadłodajni jest w bród. Nie we wszystkich dobrze zjemy, gdyż część z nich jest nastawiona na masowego turystę, którego zadowoli odgrzewany kawałek gumowej pizzy. Zatem według opinii stałych bywalców, lepiej oddalić się od nadmorskiego pasa promenady. Dobrym znakiem, że lokal jest odpowiednim miejscem, będzie ilość miejscowych w nim przesiadujących.

Jeśli macie swoje ulubione knajpki i restauracje w Hiszpanii, to śmiało możecie podzielić się tymi namiarami, na dole w komentarzach. Pomoże to urlopowiczom z Polski, nie zabłądzić w gęstej sieci hiszpańskich lokalów gastronomicznych.

Opinie o zabytkach i atrakcjach turystycznych w Hiszpanii

W Hiszpanii zdecydowanie jest co zwiedzać. Podczas wakacji nie trzeba siedzieć tylko i wyłącznie na plaży. Jeśli chodzi o wybrzeża, to są one dobrze skomunikowane pomiędzy nadmorskimi miejscowościami. Zatem dość łatwo przemieścić się z jednego miejsca do drugiego, by coś zobaczyć.

Wśród najczęściej chwalonych miejscowości są: Barcelona, Malaga, Sewilla, Kadyks, Walencja, Grenada, czy Ronda. Jeśli chodzi o wyspy, to najlepiej wynająć auto i w całości je przejechać. Wówczas jest szansa, że zwiedzicie takie polecane turystyczne miejscówki jak Palma de Mallorca, wydmy Maspalomas czy klify Los Gigantes.

Warto też zostawić tu swoje spostrzeżenia na temat zabytków i atrakcji, które można zobaczyć na wakacjach w Hiszpanii. Nie zawsze i nie wszystko jest godne zwiedzenia, zachodu i wydanych pieniędzy.

Wakacje w Hiszpanii opinie turystów
Wakacje w Hiszpanii opinie turystów

Opinie o cenach w Hiszpanii

Hiszpania cieszy się opinią kraju o umiarkowanych cenach. Niestety nie oznacza to, że wakacje spędzimy za pół darmo. Nadal w tym kraju obowiązuje waluta euro, która nigdy nie jest pobłażliwa dla polskich portfeli. Jednak jeśli chodzi o wakacyjne oferty wypoczynku, to można całkiem za nieduże pieniądze spędzić urlop na hiszpańskiej ziemi. Taniej jest również przed i po sezonie wakacyjnym.

Najdroższymi miastami w Hiszpanii jest Madryt oraz Barcelona. Zatem jeśli podczas wakacji chcecie je odwiedzić, to trzeba się liczyć z nieco większymi wydatkami, w tych dwóch niezwykle popularnych miastach. Jeśli chodzi o wybrzeże oraz wyspy hiszpańskie, to ze względu na dużą konkurencje, zarówno wśród noclegowni, jak i lokali gastronomicznych ceny nie przerażają. Tylko niektóre kurorty mają opinię tych bardziej ekskluzywnych (np. Marabella, Cadaqués), gdzie faktycznie ceny mogą być trochę zawyżone.

Opinie o wakacjach all inclusive, first minute i last minute w Hiszpanii

Jak już wspominaliśmy wakacje all inclusive w Hiszpanii cieszą się bardzo pozytywną opinią wśród naszych turystów. Chwalone jest głównie wyżywienie, ale także inne usługi wchodzące w pakiet „wszystko w cenie”. Wieczorami większe ośrodki starają się zapewnić turystom rozrywkę poprzez różnego rodzaju występy.

Jeśli chodzi o oferty wakacyjne first minute i last minute to, również wcześniej wspominaliśmy że wakacje w Hiszpanii warto rezerwować szybciej. Tym bardziej jeśli zależy nam na konkretnym obiekcie noclegowym. Do Hiszpanii przylatuje mnóstwo turystów w sezonie, zatem nie ma gwarancji, że te same miejsca upolujemy w ofercie last minute. Natomiast jeśli komuś nie zależy na danym hotelu czy apartamencie, to może poczekać bo prawdziwe lasty na Hiszpanię, również się zdarzają. Jednak na krótko przed wylotem.

Opinie o biurach podróży organizujących wakacje w Hiszpanii

Obecnie na polskim rynku nie ma dużego biura podróży, które specjalizowałoby się tylko i wyłącznie w wyjazdach do Hiszpanii. W pozostałych ofert wakacji w Hiszpanii nie brakuje. Dlatego tak ważne jest to, by dzielić się opiniami na ich temat. Tak by dać innym pogląd na rzeczywistą sytuację i ewentualnie przestrzec przed minami.